Починале во големи маки: Напон уби мајка и син откако жица падна над нивната куќа

M.M (46) и нејзиниот 16-годишен син Д.М загинаа од струен удар, кога над  нивната куќа во Глоговица, Србија паднала жица под напон. Како што пишуваат српските медиуми, трагедијата се случила пред два дена, а мајката настрадала додека се обидела да му помогне на синоѕ. Ранко Филиповиќ од соседното село Лужани вели дека добро го познавала семејството кое му се случи оваа незапамтена трагедија. 

 

 

 

 

21.04.2017 - 09:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа