Починал на лице место - Еден загинат во страшната несреќа кај Битола

Во страшната несреќа која се случи предмалку на излез од Битола, за жал има загинат.

Центар.мк пишува дека од битолската болница информирале дека во тешката сообраќајка на излезот од Битола кон Ресен загинал 38. годишен Холанѓанец, кога се судриле возило марка Алфа и моторцикл од кои нема ништо и се целосно смачкани.

Моторот го управувало лицето кое загинало, а имало и други моторџии.

Се очекуваат повеќе детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

25.04.2019 - 18:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега