Починаа уште три лица од коронавирусот

Три лица ноќеска починаа од компликации предизвикани од вирусот Ковид-19, дознава Алсат.

 

Едниот од починатите е од Кочани, а двајца се од Тетово.

Со ова, вкупниот број на починати во земјава од коронавирусот се искачи на 21.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.04.2020 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега