Почина жената која утринава беше тешко повредена во верижниот судир на автопатот Велес -Скопје

Пред околу еден час почина жената која беше тешко повредена во верижниот судир кој што утринава се случи на автопатот Велес- Скопје, пренесе „Канал5“

Жената по несреќата беше во кома поради тешки повреди на главата. Повредени се две други лица кои се пренесени во велешката болница.

Сообраќајот на автопатот неколку часа беше затворен за сообраќај, а според првичните информации, причини за сообраќајката е густата магла и голомразица на мостот каде се случила несреќата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.01.2020 - 17:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа