Почина затвореник во Идризово

Вчера во 12 часот и 54 минути во Полициската станица Ѓорче Петров било пријавено дека во Геријатрија Ѓорче Петров починал Г.А.(55) од селото Врапчиште, гостиварско, осудено лице од Казнено-поправната установа Идризово, кое било на лекување.

Според пријвеното, Г.А. боледувал од карцином. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.07.2019 - 16:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега