Почина затвореник од затворот Идризово

Вчера околу 08.00 часот во Клиничкиот центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“во Скопје починал 37- годишниот А.К од Скопје, осуденик во Казнено-поправната установа Идризово.

Тој од 12 мај годинава бил хоспитализиран на Клиниката за гастрологија, но вчера починал.

По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.  

 

 

 

 

17.05.2018 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа