Почина тригодишната ќерка на славниот актер - „Апаратите не работат, нејзиниот кревет е празен“

Почина тригодишната ќерка на славниот актер - „Апаратите не работат, нејзиниот кревет е празен“

-Апаратите не работат. Нејзиниот кревет е празен. Тишината преовладува. Аделаида не напушти во неделата наутро. Отиде во мир, ја ослободи болката и нападите, но нашите срца се скршени. Неописливо те сакаме и за секогаш ќе те сакаме, напиша мајката на починатото дете, а набрзо и актерот ја пренесе оваа вест.

Ќерката на актерот инаку се бореше со епилипсија од седмиот месец од својот живот, а неговата сопруга редовно на својот блог пишуваше за борбата која ја претрпува нејзината ќерка.

 
 
 
View this post on Instagram

Happy Sunday indeed! 

A post shared by Miguel Cervantes (@mig.cervantes) on Sep 8, 2019 at 3:25pm PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2019 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега