Почина сопругата на познатиот црногорски фудбалер - позната и причината за смртта

Црногорскиот фудбалер Илија Спасојевиќ е една од најголемите ѕвезди на фудбалската лига во Индонезија, а сега се најде во центарот на вниманието затоа што почина неговата сопруга Лети, која боледувала од тешка болест.

Имено, Лети починала после кратка и тешка болест, пренесуваат тамошните медиуми.

 
 
 
View this post on Instagram

Volim te 

A post shared by Lelhy Spasojević (@lelhyspaso) on Oct 11, 2019 at 8:54pm PDT

Во болница дошла пред неколку денови со инфекција на белите дробови и се чинело дека се ќе биде во ред.

Сепак, лекарите не уапсеале да ја спасат и Лети починала.

Илија Спасојевиќ е веќе осум години во репрезентацијата на Индонезија. На Бали ја запознал Лети и стабил во брак со неа. Тие двајца имаат две деца - синот Драган и ќерката Ирина.

 
 
 
View this post on Instagram

Ada dia diantara kita.. 

A post shared by Lelhy Spasojević (@lelhyspaso) on Jul 22, 2019 at 7:20am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.11.2019 - 17:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега