Почина пациент од Куманово заразен со коронавирус

Пациент од Куманово заразен со коронаивурс почина во текот на изминатото деноноќие, дознава Алсат.

Со тоа вкупниот број на починати лица, кај кои бил дијагностициран вирусот Ковид-19, во земјава достигна 27.

Излекувани од болеста досега се 30 пациенти, а вкупно дијагностицирани случаи во државава се 599.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 12:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега