Почина млад познат пејач

Дваесет годишен пејач, почина откако го удрил воз.

Семејството на починатиот одржало помен во близина на Челмсфорд во Англија.

Патрик својата популарност ја стекнал во 2005 година кога станал член на групата „Чоирбоис„

Покрај пеењето, Патрик бил и талентиран и перспективен композитор,добар фудбалери пред се добар и осетлив- истакнало неговото семејствоп за време на поменот.

 

 

 

21.04.2017 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа