Почина легендата за која се правеа многу филмови - една реченица му ја покажува големината

Почина американскиот пилот Адријан Кронаур кој настапуваше на военото радио и беше инспирација за многумина, како и за Робин Вилијамс во филмот „Добро утро Виетнам".

Тој починал на 80 години, а веста за смртта ја потврдиле и од семејството.

Тој секогаш својата емисија ја почнуваше со реченицата „Добро утро Виетнам", а се бореше против сите неправилности со војската и нечесните игри.

 

 

 

 

22.07.2018 - 10:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега