Почина градежник од кумановско - паднал од покрив на куќа

51-годишен градежен работник од кумановското село Облавце починал откако паднал од покривот на куќа на која работел, соопшти полицијата.

https://adsdms.mk/www/delivery/lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=33&loc=https%3A%2F%2Fwww.slobodenpecat.mk%2Fpochina-gradezhnik-od-kumanovsko-padnal-od-pokriv-na-kukja%2F&referer=https%3A%2F%2Fwww.slobodenpecat.mk%2Fcategory%2Fvesti%2F&cb=820d785ed2

„На 23.11. 2021 во 14.50 часот во СВР Куманово било пријавено дека во куќа во населбата Перо Чичо, извршувајќи градежни работи на покривот од куќата, паднал М.К.(51) од село Облавце, општина Старо Нагоричане и починал на местото. Извршен бил увид, а од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт“, се вели во полицискиот билтен.

По наредба на Јавен обвинител, телото било предадено на обдукција, додаваат од МВР.

 

24.11.2021 - 17:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега