Почина фудбалер: Само што наполни 25 години, струен удар го усмрти Слободан

Фудбалерот Слободан Боба Адемов од Меленац починал од струен удар во својата куќа, дознава Телеграф.

Боба играл за фудбалскиот тим „Русанда“ во Меленец.

Според неговите најблиски Слободан во саботата го прославил својот 25 роденден,а рано наутро кравите требало да ги помузе неговиот брат, но наместо него Боба отишол да ја заврши работата, а таму се случила несречата и загинал од струен удар.

Настраданото момче го пронашол таткото.

Младиот фудбалер бил перспективен, вреден и паметен, а неговата ненадејна смрт ги оставио во шок семејството и пријателите.

 

 

 

18.06.2018 - 18:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега