Почина Доринда од серијата Касандра

Актерката Есперанса Магаз која на македонската публика и е позната како Доринда од мега-популарната и прва емитувана шпанска серија во Македонија, Касандра, почина на 91-годишна возраст.

"Доринда" починала од природна смрт.

 

најчитано сега