Почина девојката со ампутирана нога од трагедијата кај Ласкарци

20-годишната девојка на која и беше ампутирана ногата по тешката автобуска несреќа кај Ласкарци, денеска им подлегна на повредите, потврдуваат за ТВ21 од болницата.

Несреќата се случи на 13-ти февруари, а веднаш по незгодата по незгодата починаа 13 лица, а потоа уште две починаа во болница.

Сега вкупно се починати 16. лица.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.03.2019 - 15:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега