Почина Дени Стојчев - Одбојкарот замина на 32. години

Струмичани се простија од младиот Дени Стојчев, поранешен одбојкарски репрезентативец на Македонија во помлади категории и поранешен играч на Џио Струмица.

Стојчев играше на позиција либеро во кадетскиот и во јуниорскиот национален состав, а во матичниот клуб настапуваше до 2009-тата.

Прераната смрт на Дени Стојчев предизвика шок кај Одбојкарската федерација на Македонија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.12.2019 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега