Почина Амди Бајрам

На 64-годишна возраст почина од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на партијата Сојуз на Ромите од Македонија, Амди Бајрам.

Од неговата партија за Канал 5 јавуваат дека тој починал во клиниката „Филип Втори“ поради проблеми со срцето.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.10.2020 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега