Почина актерот од „Вљубениот ерген“

Вчера на 79-годишна возраст во Истанбул почина турскиот актер и режисер Ферди Мертер или попознат како Хулси Ипликчи од хит-серијата „Вљубениот ерген“.

Тој го глумеше дедото на Омер, а целата приказна во серијата се одвиваше околу неговото наследство.

На социјалните мрежи актерската екипа од серијата се прости од својот колега објавувајќи фотографии од сцени од серијата.

 

 

 

 

 

 

21.09.2018 - 14:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега