Почина актерот кој сите ги засмејуваше - реплика од неговиот филм стана легендарна

 

Актерот Стивен Фурст кој се прослави со улогата на Фландер, збунет и по малку смотан студент во филмот „Животинска фарма“, почина на 63-годишна возраст, соопштува неговиот син.

Актерот починал од компликација предизвикана од дијабетис.

Долго се борел со вишокот килограми.

Една од легендарните реплики од филмот „Животинска фарма“ е онаа, во која неговиот професор на факултет му вели: „Да се биде, дебел, пијан и глупав не е најдобриот пат по кој треба да се движиш во животот, сине.“. 

 

 

 

18.06.2017 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа