Почина актерката Џил Стејплтон

Актерката Џин Стејплтон почина на 90-годишна возраст.

Таа е најпозната по нејзината улога на домаќинката Едит Банкер во комедијата „All in the ebay bidding buy viagra Family“, за која има добиено и Еми награда.

Таа починала на 31 мај, но семејството денеска ја соопшти веста.