Побрзајте и полнете резервоари - за еден час поскапуваат горивата

 

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите цени на горивата – бензините поскапуваат за 0.5, односно 1.00 денар, додека цената на дизелот останува непроменета.

Во согласност со методологијата која РКЕ ја користи за пресметка на цените, од вечерва на полноќ малопродажните цени на горивата се зголемуваат во просек за 0.98 проценти.

Од полноќ литар ЕУРОСУПЕР БС 98-ца ќе се точи по цена од 64,50 денари, цената на ЕУРОСУПЕР БС инесува 62,50 денари за литар, а дизелот останува 60 денари.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 22:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега