Побегнал од затвор Куманово, но полицијата го уапила и го вратила назад

 

Уапсен маж од Богданци кој побегнал од затвор Куманово.

„Вчера вечер во 21 часот и 50 минути полициски службеници од Полициска канцеларија Богданци го лишиле од слобода С.Ќ.(43) од Богданци, за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Куманово“ соопштуваат од полиција.

На 01.04.2020 во 00.40 часот лицето е предадено во кумановскиот затвор.                                      

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.04.2020 - 11:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега