Побегнал од затвор и мислел дека никој нема да го препознае: Заборавил дека има тетоважи на лицето

33- годишен затвореник Џон Ајрленд, кој побегнал од затвор мислел дека никој нема да може да го препознае и дека ќе успее да се сокрие од полицијата која го брка, а заборавил на тетоважите кои ги има на лицето.

Имено Џон некако успеал да побегне од психијатриска болница во Пемборк, САД во 18 часот во среда, но набрзо е фатен.

Заборавил дека на лицето има препознатливи тетоважи и дека полицијата со неговата слика веднаш ќе ги предупредат граѓаните да не му се доближуваат, и веднаш да повикаат полиција.

Фатен е наредниот ден околу 7 часот наутро, а од болницата побегнал пешки.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.09.2019 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега