По викендот нова промена на цените на горивата

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од понеделникот на полноќ поевитинијаза 1,5 денари, цената на бензините остана непроменета.

Новата цена на Дизелот изнесува 61 денар за литар, на екстра лесното масло за домаќинство 50 денари за литар. Еуросупер БС 95 се продава и неделава по цена од 68 денари за литар и Еуросупер БС – 98 по 70 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот се намали за 2,539 денари за килограм и ќе изнесува 37,885 денари.

По викендот не чека нова цена на горивата, како и секој понеделник во неделата.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.01.2020 - 19:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега