По викендот нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

Регулаторна Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник и овој донесе одлука за промена на цените на бензинот и дизелот во Македонија.

Бензинот поскапе половина денар, а дизелот се намали за истиот износ или половина денар и почна да се продава по овие цени.

Еуросупер БС 95 е сега 69 денари, додека Еуросупер БС 98 71 денари за литар, а од друга страна Дизелот се продава за 61 денари по литар.

Новата цена на екстра лесното масло за домаќинство е 50,50 денари литар.

Останува да видиме каква цена на нафтените деривати ќе одреди утре РКЕ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.07.2019 - 14:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега