По сонцето промена - подгответе се за температурни шокови

Денеска времето во целата земја беше сончево и релативно топло со слаб ветер од променлив правец.

И утре ќе имаме слично време, сончево со слаб јужен ветер и дневни температури од 9 во Маврово, 12 во Охрид, 16 во Скопје до 17 во Дојран.

До четврток времето ќе се задржи претежно сончево и потопло. Од петок се очекува наоблачување со локални врнежи, засилен северен ветер и значително опаѓање на дневната температура.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.02.2019 - 23:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега