По смртта на сопругата засадил 6.000 дрвца, неговата тајна е откриена по 17 години (видео)

 

Кога ги засадил дрвјата никој не можел да сфати која е неговата цел, но после 17 години таа тајна е откриена.

Винстон и Џенет биле пар од соништата. Се венчале во 1962-ра година и се сакале безусловно. Биле толку заљубен пар, што луѓето им се обраќале за љубовни совети.

Но, нивната среќа прекинала пред 20 години кога Џенет после 33 години брак доживеала срцев удар и починала.

Кога таа умрела, Винстон засадил 6.000 стебла на својата фарма во југозападна Англија.

Кога ги засадил дрвјата никој не можел да сфати која е неговата цел, но после 17 години таа тајна е откриена.

Всушност со начинот на кои садниците се поставени Винстон формирал срце кое најверојатно го посветува на својата Џенет.

Токму оваа слика од птичја перспектива го открила неговиот прекрасен чин.

 

 

 

13.02.2018 - 21:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа