По синот вработен и братот на Стојчевска од СДСМ - "Јас стварно не знам"

По скандалот кој настана откако синот на пратеничката од редовите на СДСМ Мира Сттојчевска се вработи во ЕЛЕМ, и нејзиниот брат се вработил во РЕК Битола, дознава А1.он.

Стојчевска за А1.он рекла дека не знае ништо и за ова, дека брат и е фамилијарен човек и го побарала но не и се јавил.

- Не сум влијаела на ничие работно место, вели таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 13:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега