По силниот земјотрес во Грција регистрирани уште два нови потреси

 По земјотресот кој утринава ја погоди Грција со јачина од 4,6 степени по Рихтер, следеа уште два послаби потреси.

Пред околу 20 минути нов земјотрес со јачина од 3,4 степени во 11 часот и 12 минути на 21 километар од Палаиохориа.

После само три минути следеше уште еден потрес од 3,1 степени по Рихтер со длабочина од 2 километри .

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.12.2019 - 12:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега