По расправија околу сообраќајот, нападнат скопјанец

 

Министерството за нватрешни работи соопшти дека вчера во 08:20 часот во СВР Скопје, 59-годишниот В.С. од Скопје пријавил дека во 07:20 часот пред објект на трафостаница на ул.Перо Наков, по претходна расправија околу сообраќајот, бил физички нападнат од Б.Ѓ.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл. 12 од ЗПП ЈРМ. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.03.2020 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега