По повод Денот на Републиката, делегација на СДСМ во Крушево положи цвеќе и оддаде почит

По повод големиот празник 2ри август - Денот на Републиката, делегација на СДСМ предводена од организациониот секретар на СДСМ Душко Весковски, придружуван од Оливера Чавкар, членка на ЦО на СДСМ и Трајче Калевски претседател на ОО СДСМ Крушево, денеска положи свежо цвеќе и оддаде почит пред гробот на Никола Карев, пред споменикот на Слива „На хероите на Слива“ и пред споменикот на Мечкин Камен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 15:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега