По невремето во Кавадарци Митко Јанчев на терен- сите нанесени штети се навремено санирани

Градоначалникот на ВМРО-ДПМНЕ Митко Јанчев по денешното невреме кое ја зафати речици целата држава, но и Кавадарци, излезе на терен заедно со службите за интервенција.

По тој повод Јанчев објави и Фејсбук статус во кој вели дека сите штети се навремено санирани.

-По силното невреме кое ја зафати Општина Кавадарци , Градоначалникот г-дин Митко Јанчев беше излезен на терен заедно со службите за интервенција. Сите нанесени штети се навремено санирани, стои во неговиот пост на Фејбсук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 22:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега