По неа жали веќе 15 години: Филмот кој го прослави му останал во горко сеќавање, а виновник е таа

Иако зад себе има многубројни филмски успеси, една од неговите најактуелни улоги кои што ги одиграл во долгогодишната кариера американскиот актер Бред Пит, секако дека е таа на Ахил во хитот „Троја“.

Оваа година се одблежуваат 16 години од премиерата на тој филм, а многу од обожавателите на 56-годишниот актер го ''промашиле'' фактот дека на Пит овој филм сепак му останал во горко сеќавање.

Имено, како што пренесува „Entertain Times“, актерот своевремено жалел многу поради тоа што никогаш не добил шанса да соработува со индиската актерка, 46-годишната Ајшварија Рај која што ја добила улогата на Брисеида.

Имено, таа не се согласувала со одредени делови од сцените кои што требала да ги сними, па улогата ѝ припаднала на Роуз Берн.

„Би сакал да соработувам со Ајшварија, ја пропуштив својата шанса во 2004-та година кога таа ја доби улогата“ - изјавил Пит.

Инаку, Бред Пит ја обожува оваа актерка и смета дека е многу успешна на полето на актерството, но исто така и многу убава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.07.2020 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега