По кратка расправија настанала и тепачка во казино во Ново Село

 

По кратка расправија меѓу две лица, настанала тепачка во казино во Ново Село, информира МВР.

Синоќа во 05:15 часот во Полициското одделение Ново Село било пријавено дека во казино во село Ново Село, по кратка расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Б.Н. од село Дражево и Д.Н. Полицијата работи на расчитување на случајот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.09.2019 - 15:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега