По групна тепачка во Тетово прободено едно лице

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.Б.(24), И.Б.(22), двајцата од Тетово, А.А.(22) и Б.Ќ.(25), двајцата од с.Шемшево, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 19.01.2021 во Тетово, пријавените започнале физичка пресметка, при што И.Б. со остар предмет му нанел убодни рани на Б.Ќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2021 - 17:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега