По долги години Шабан конечно откри дали Цуца му била љубовница

 

Долго време се пишуваше за романсата на Шабан, кралот на народната музика, со Ивано Његовановиќ Цуца, а по долги години тој конечно за српскиот Курир се огласи на оваа тема.

- Ма, каква Цува, каква љубовница, имам бре жена, деца, внуци, фамилија. Никогаш подобро не сум се чувствувал. Тоа што зборуваат дека сум имал нешто со неа се будалаштини. Јас и мојата сопруга со години сите брачни проблеми ги решаваме мирно и со разговор, вели Шабан.

 

 

 

 

14.09.2017 - 09:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа