По целата драма во кралското семејство се огласи и Меган Маркл

Сопругата на британскиот принц Хари, Меган Маркл изјавила денеска дека не ѝ било забрането да учествува на состанокот во Сандрингем, туку таа и Хари одлучиле дека не е неопходно да се вклучува од Ванкувер.

Таа со тоа ги негирала медиумските натписи дека ѝ било забрането преку телефон од Канада да се вклучи во состанокот, пренесува Дејли Меил.

Портпаролот на Кенгингтонската палата рекол дека војводата и војвотката од Сасекс одлучиле дека не е неопходно таа да се вклучи во состанокот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2020 - 13:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега