Пластичните столици ќе бидат како нови и нема да пукаат - Ви треба само една намирница

Со топлото време сите сакаме да седиме во двор или на тераса, а најчесто повеќето од нас имаат пластични столици.Иако често се мијат со вода, за убаво да ги тргнете сите бактерии од нив, ви треба само сода.

Имено, потребно е да земете сунѓер, да го намокрите и да ставите сода бикарбона, па да ги поминете столиците со него, а потоа да оставите да делува 15 минути.

Исперете ги потоа столиците со вода.

Ќе ги исчистите бактериите и тие ќе блеснат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2019 - 19:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега