Питсбург: Се урна мост само неколку часа пред посетата на Бајден (ВИДЕО)

Во американскиот град Питсбурт се урна мост, само неколку часа пред посетата на претседателот Бајден, пренесуваат странските медиуми.

А пак, сегашниот претседател Бајден, требаше да зборува токму за лошата инфраструктура на градот.

Пенсилванија има 3.353 мостови во лоша состојба, што ја прави втората најлоша американска држава.

Според нацрт-законот поддржан и од демократите и од републиканците, Пенсилванија треба да добие 1,63 милијарди долари помош од федералната влада во следните две години за обнова на мостовите.

 

28.01.2022 - 19:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега