Писмо на војник кое стана вистински Интернет хит

Еден војник на својата девојка преку псимо и го возвраќа ударот поради нејзиното неверство. Ова писмо стана вистински Интернет хит. Маринецот бил на мисија во  Авганистан, а додека тој војувал добил писмо од својата девојка. Во писмото таа му објаснила дека спиела со две момчиња додека тој бил отсутен и сака да стави крај на врската, Исто така напишала дека си ги сака своите фотографии назад.

Маринецот го направи токму она што секо маж би го направил. Почнал од сите свои колеги да бара фотографии од девојки кои на нив повеќе не им се потребни. кога тој ги собрал на својата поранешна девојка и ги испратил фотографиите и во писмото напишал: „Не се сеќавам која си ти. Те молам земи ги твоите слики, а другите врати ми ги“. 

Браво за момчево и секоја чест за оригиналната идеја.

20.11.2013 - 10:43

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега