Пилот на огромен „Ербас“ мораше да слета бочно поради бурата, додека ветрот дуваше со 100 километри на час (ВИДЕО)

За време на викендот Британија беше зафатена од силната бура Денис и силни ветрови со брзина од 145 килопметри на час кои предизвика вистински хаос.

Авионите кои требаа да слетаат на пистите во Лондон  со големи маки го изведуваа тоа, а камерите снимија слетување на „Ербас А380“ како слетува бочно.

Поради силните ветрови пилотот се одлучил да слета бочно, а тоа го изведе фантастично.

Сепак многу слеувања на бристанските аеродроми беа откажани, што влијаело на 25.000 патници. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 17:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега