Пилот исчезнал пред 40 години - полицијата го најде и остана запрепастена

 

Џефри Мичелс е ветеран на американската воздухопловна бригада кој мистериозно исчезнал пред повеќе од 40. години, а неговото исчезнување со години останало неразјаснета мистерија.

Тој е пронајден по цели 40. години и тоа жив и здрав во својата куќа во Флорида, а сега поради тоа ќе оди и зад решетки.

Имено, тој живее со децата и жената, а го сменил само презимето за да не го пронајдат, и сега се вика Џефри Ланц.

64-годишниот пилот ќе добие казна за напуштање на војската и лажните документи, а му се закануваат 5 години затвор за делото.

 

 

 

19.10.2017 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа