Пијте го ова пред спиење: Се што сте јаделе во текот на денот ќе „испари“ преку ноќ

Ако го испиете овој напиток пред спиење, сите штетни токсии од вашиот организам ќе бидат елиминирани.

Оваа смеса помага и при лечење на дијабетис, висок притисок и кардиоваскуларни  болести.

Потребно ви е :

-1 лимон

- 1 рака магданос

- 1 лажица изрендан ѓумбир

- 2 лажица оцет

- 1 стапче цимет или 1 лажица цимет во прав

- пола литро вода

Измешајте ги сите состојки, ставете во блендер, па напитокот конзумирајте го навечер пред спиење, а анутро ќе се разбудите полесни.

 

 

 

14.06.2018 - 17:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега