Пијан скопјанец нападнал полицаец: Го привеле, па го однеле на Токсикологија

Вчера во 05:15 часот во СВР Скопје, 27-годишниот М.П. од Скопје пријавил дека физички бил нападнат од 49-годишниот Р.А. од Скопје.

М.П. кој бил под дејство на алкохол, почнал агресивно да се однесува кон полицискиот службеник, по што бил приведен, а потоа бил пренесен на Клиниката за токсикологија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега