Пијан прилепчанец си ја претепал ќерката

Прилепчанец си заработи кривична пријава поради семејно насилство.

Се работи за 63-годишниот П.К. од Прилеп  кој во својот семеен дом, откако се довел под дејство на алкохол, започнал вербална расправија со неговата 36-годишна ќерка Ј.К. по што ја претепал.

Девојката завршила со повреда во пределот на лицето.

ФОТО: Денешен

најчитано сега