Петровска: Со предвременото објавување информации Чулев ја загрози меѓународната акција

Со предвремено објавување информации за акцијата во Крушопек министерот за внатрешни работи Наќе Чулев, ја загрози целата меѓународна акција, рече во вечерашното издание на емисијата „360 Степени“, дополнителна заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска.

-Со издавањето информации однапред и соопштувањето дека станува збор за огромна акција, од страна на министерот Чулев, се информирани и структури кои не треба да бидат информирани во тој момент, дека во нашата земја се одвива акцијата, вели Петровска, откривајќи дека целата акција била предводена од Обвинителството на Италија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.02.2020 - 22:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега