Петровска: Лицата се идентификувани – БЈБ постапува

Дополнителната заменик министерка за внатрешни работи Славјанка Петровска на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека лицата кои тепаат девојка во Штип се идентификувани, а Бирото за јавна безбедност постапува по случајот.

а социјалните мрежи се споделува видео со навистина вознемирувачка содржина, кое содржи очигледни елементи на насилство. Ве известувам дека лицата се идентификувани, Бирото за јавна безбедност постапува. Постапува и Центарот за социјални работи. Најстроги санкции за ваквото нечовечко однесување, напиша Петровска.

Почитувани, на социјалните мрежи се споделува видео со навистина вознемирувачка содржина, кое содржи очигледни елементи...

Posted by Slavjanka Petrovska on Thursday, 2 April 2020

02.04.2020 - 12:00

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега