Петмесечно бебе повредено во сообраќајка во Скопје

Вчера вo 08,46 часот во Скопје на улица „Коце Металец“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Цитроен“ со скопски регистарски ознаки управувано од 38- годишниот М.Т и патничкио моторно возило „Форд Фиеста“ исто така со скопски регистарски ознаки управувано од 36- годишниот Е.Н двајцата од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобило пет месечно бебе кое било во возилото „Цитроен“, кое е задржано на понатамошно лекување во Комплекс клиники „Мајка Тереза“.

Извршен е увид на местото на настанот.

 

 

 

14.07.2018 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега