Петковски: Алтернатива го искористи моментот – со четири пратеници доби 10-15 пати повеќе од нас

Претседателот на НСДП, Тито Петковски вели дека Алтернатива го искористила политичкиот моментум за да издејствува што е можно повеќе за себе за само четворица пратеници.

-Во политиката сѐ се гледа низ призмата на партискиот интерес, рече Петковски.

Според него, со четири пратеници Алтернатива добила 10-15 пати повеќе отколку НСДП.

 

06.12.2021 - 21:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега