Петчлено семејство пронајдено мртво во својот стан во САД: Родители со три деца изрешетани со огнено оружје

Петчлено семејство, вклучувајќи и 9- годишни близначиња и 11 годишно девојче се пронајдени мртви во стан во Масачустес.

Семејството е убиено од огнено оружје, но сепак се чека обдукцијата.

Телата ги открил роднина нешто пре 7 и 30 часот изутрина откако дошол да ги носи децата в училиште.

Полицијата не соопштила во каква роднинска врска е семејството со таа личност, но сепак ги идентификува жртвите.

„ Роднината и прошашол еден од нив како лежи на каучот обеан во крв,а долниот спрат од станот и веднашповикал плиција“ рекол адвокатот.

Тој истакнал дека сето ова делувало како изолиран инцидент и се уште не знаат дали мало некој проблем во куќата.

Додека пак светските медиуми известуваат дека се чини како ова да било убиство и самоубиство.

„Нема никакви индикации, ниту опретходни повици  за да укажуваат дека нешто се случувало“ рекол шефот на полицијата.

Таткото на фејсбук себе си се опишал како „невработен кој почнал да скита“, а продавал и книги за деца кој сам ги пишувал, додека мајката работела како менаџер за маркетинг во ЕМИ Стртеги скоро 20 години. Минатата недела го прославиле роденденот на близнаците.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.10.2019 - 14:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега